Egy érdekesnek ígérkező előadás-sorozatot szeretnék figyelmetekbe ajánlani! A Kossuth Klubban a Typotex-Provice Egyetem keretében megrendezésre kerülő előadások két könyvre, a remélhetőleg már minden blogolvasó által jól ismert (ha mégsem akkor katt. a címre) Az információ gyönyörű és a Kapcsolatok hálójában című könyvre (erről a könyvről részletek lentebb) épül!
Csatlakozz az Infographics és a Typotex Facebook-oldalához és nyerj jegyet!
Kapcsolatainkban nagyobb erő rejlik, mint gondolnánk. Kapcsolataink képessé tesznek minket – a kép minden értelmében. Az infografikák és a hálózatok világába kalauzol el bennünket hat előadónk, akik az emberi kapcsolatok, a gazdasági szereplők vagy éppen a virtuális világ összefüggéseit tárják fel.
Mire képesek a közösségi hálózatok, és hogyan alakítják sorsunkat? Erre a kérdésre keresik a választ a könyv szerzői: Nicholas A. Christakis (orvos-szociológus) és James H. Fowler (politológus). A Kapcsolatok hálójában című könyv, mely a Typotex Kiadó gondozásában jelent meg, több egy egyszerű fordításnál. A téma neves magyar szakértői: Bőgel György, Lovrics László és Csermely Péter kommentjei teszik még izgalmasabbá.
„Ha hatással vagyunk barátainkra, ők pedig az ő barátaikra, cselekedeteink olyanokat is befolyásolhatnak, akikkel még sohasem találkoztunk. Az egészségi állapot befolyásolásával kezdtük. Felismertük, hogy ha a barátunk barátja meghízik, mi is meghízunk, és ha a barátunk barátja leszokik a dohányzásról, mi is leszokunk, sőt, azt is megállapítottuk, hogy ha a barátunk barátja boldog, akkor mi is boldogok vagyunk.”
A Kapcsolatok hálójában a hálózatok társadalmi vetületeivel foglalkozik olyan témákat boncolgatva, mint az érzelmek terjedése, partnerkeresés nehézségei, a betegségek útja, a pénz áramlása, a politikai hatások terjedése és nem utolsó sorban a virtuális rendszerek világa.
Olvasás közben körbejárjuk a világot Amerikától, Svédországon át az elszigetelten élő Dél-Amerikai népcsoportokig, miközben megismerhetjük az amerikai középiskolások szexuális életének veszélyes játékait vagy a tanzániai nevetőgörcs-járvány történetét. A könyv tökéletes kombinációja révén laikusok számára is könnyen érthetően, szórakoztató példákon keresztül, de mégis tudományos alapon mutatja be a hálózatokat, miközben fenekestül felforgatja az eddigi elképzeléseinket a közösségekről és a kapcsolatokról.
Nagyításért kattints a képre!
Kíváncsi vagyok mekkora ereje van a közösségi oldalaknak, ezért arra kérlek titeket osszátok meg ezt a posztot a lehető legtöbb helyen. Érdeklődéssel várom mennyi lájkot és kommentet fogunk gyűjteni itt vagy a Facebook-oldalon!
Csatlakozz az Infographics és a Typotex Facebook-oldalához és nyerj jegyeket az előadásokra!